Pompy Ciepła Trójmiasto | Klimatyzacja Pomorskie |
Ogrzewanie domu pompa ciepła trójmiasto
W ostatnich latach pompy ciepła stały się niezwykle popularnym rozwiązaniem jeśli chodzi o skuteczne ogrzewanie własnego domu lub biurowca. Niski pobór energii elektrycznej pozwala na duże oszczędności, przy jednocześnie wysokiej wydajności urządzenia. Dobrze dobrana pompa ciepła do ogrzewania pomieszczeń we własnym domu to istotna kwestia. Jaka pompa ciepła będzie więc najlepszym rozwiązaniem? Wszystko zależy tutaj od metrażu domu i tego, jak instalacja grzewcza będzie wykorzystywana. Bez wątpienia jednak pompy ciepła są tak popularne ponieważ cechuje je energooszczędność, niskie koszty eksploatacji, łatwość obsługi i funkcjonalność.

Jakie mamy rodzaje pomp ciepła ?

Różne rodzaje pomp ciepła znajdują zastosowanie w różnych sytuacjach. Wybór właściwej dla siebie instalacji grzewczej jest więc konieczny, by urządzenie spełniało wszelkie oczekiwania. Fachowcy z Apply Engineerig pomagają podjąć tę decyzję, natomiast warto wiedzieć, że sama zasada działania pompy ciepła jest  bardzo podobna w każdym przypadku. Na rynku mamy pompy powietrzne, gruntowe oraz wodne. Powietrzne pompy ciepła to bez wątpienia najpopularniejszy rodzaj pomp. Powodem takiego tego jest przede wszystkim łatwy montaż oraz dostępność źródła ciepła – czyli powietrza. Gruntowe pompy ciepła działają na zasadzie pobierania ciepła z gruntu. Dużym plusem w ich przypadku jest to, że zmiana temperatury nie wpływa na ich sprawność. Przy wybieraniu takiego urządzenia trzeba natomiast dokładnie określić, ile ciepła będzie potrzebował dany dom. Do innych rodzajów pomp należą również pompy ciepła powietrze-woda. Pompa ciepła powietrze-woda może również współpracować z innymi dodatkowymi urządzeniami, co daje rewelacyjne rezultaty.

Pompa ciepła z instalacją fotowoltaiczną

Połączenie fotowoltaiki i pompy ciepła to nie tylko dbanie o ekologię, ale również własne oszczędności. Są to bowiem rozwiązania, które doskonale się uzupełniają. Zasilanie pomp ciepła energią pochodzącą z odnawialnych źródeł energii daje wiele możliwości. Firma Apply Engineering również zajmuje się instalacją fotowoltaiki, więc jeśli chciałbyś skorzystać także z tego rozwiązania, to także pomożemy.

Pompy ciepła – komfort w domu

Ogromną zaletą pomp ciepła jest przede wszystkim komfort jaki gwarantują. Samo urządzenie jest również proste w obsłudze.

Ile kosztuje pompa ciepła?

Koszt pompy ciepła uzależniony jest głównie od metrażu domu, ale przeważnie jest to około 40 tysięcy złotych. Ceny jednak z roku na rok maleją, co bez wątpienia jest optymistyczną informacją. Wspaniałą opcją dla osób zainteresowanych wymianą ogrzewania w swoim domu są programy, które dofinansowują to przedsięwzięcie jak program Moje Ciepło. Szczegóły tutaj.

Podsumowanie

Pompa ciepła to rewelacyjne źródło ciepła, które sprawdzi się w praktycznie każdym domu. Gruntowe pompy ciepła są to urządzenia, które cieszą się dużą popularnością ze względu na swoją funkcjonalność, niezawodność oraz energooszczędność. Pamiętaj aby regularnie serwisować swoją pompę ciepła, gdyż można dzięki temu znacząco przedłużyć jej żywotność i mieć pewność, że będzie działać bezawaryjnie. Odwiedź nasz sklep i zobacz jakie posiadamy pompy ciepła w swojej ofercie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *